Pielgrzymi z różnych kontynentów

25. dnia miesiąca lipca 2018 r., sanktuarium w Jodłowej przeżywało małe Boże Narodzenie. Z racji Dnia Bractwa Dzieciątka Jezus do jodłowskiej świątyni przybyli wyjątkowi pielgrzymi przynosząc Małemu Jezusowi cenne dary. Dr Juan Dayang, pierwszy sekretarz Ambasady Filipin w Pradze, przywiózł w darze dla sanktuarium w Jodłowej kopię figury Dzieciątka Jezus z Cebu. Ojciec Seweryn Lubecki, franciszkanin, posługujący w Ain Karem, sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przywiózł zaś kopię figury Dzieciątka Jezus z Betlejem w Ziemi Świętej. Obie figurki zostaną umieszczone w Sali pielgrzyma, która znajduje się w dolnej części sanktuaryjnego kościoła. Sala jest tak zaprojektowana, aby przybliżać parafianom i pielgrzymom miejsca kultu Dzieciątka Jezus na świecie. W Sali są już wyeksponowane figurki Dzieciątka Jezus z Bogoty w Kolumbii i Atocha w Hiszpanii, znajdują się one w witrażach okien.
Szczególnym darem dla Dzieciątka Jezus z Jodłowej są sukienki i płaszczyki wykonane przez Susan Hauck z Vancouver w Kanadzie, z których jedna została uszyta z jej sukni ślubnej. Pani Susan przywiozła obrazki z naklejonym skrawkiem tkaniny, która dotykała Figurkę Dzieciątka Jezus w Pradze.
Ofiarodawczynią sukni z elementami symboliki indiańskiej była Marie Hemming z USA. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i słowo Boże głosił ks. Andrzej Maślejak (TCHr) chrystusowiec, proboszcz parafii pw. MB Częstochowskiej w Detroit. Przy ołtarzu zgromadzili się księża rodacy – czciciele Dzieciątka Jezus: ks. Dr Julian Kapłon, ks. Mieczysław Składanowski, ks. Witold Warzecha, ks. Marek Augustyn, ks. Piotr Zawiślak i ks. Fabian Grębski.
Organizatorką projektu przyjazdu do naszego sanktuarium pielgrzymów z różnych Kontynentów była Ewelina Machnik, która przybyła do naszego sanktuarium wraz z mężem Bartłomiejem i dziećmi. Zostały również ofiarowane kopie wizerunków Dzieciątka Jezus, które są czczone w Stanach Zjednoczonych.

25. lipca to równocześnie dzień w którym wspominamy św. Krzysztofa z tej okazji Ks. Krzysztofowi Szkarłatowi, naszemu wikariuszowi zostały złożone życzenia przez delegacje środowisk duszpasterskich – życząc owocnej pracy duszpasterskiej i oraz wielu osiągnięć dla dobra Kościoła Chrystusowego.
Po zakończonej liturgii odbyło się błogosławieństwo pojazdów.
Zobacz galerię. Fotografował Jakub Rybka.