Nieustannie głosić Miłosierdzie Boże….

W niedzielę 08.04. 2018 r. w kaplicy na Wisowej przeżywaliśmy odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Przed Mszą św. lektor Sebastian Niemiec wraz z przewodniczką DSM Barbarą Kos prowadzili wspólnie modlitwy do Jezusa Miłosiernego.
Suma odpustowa, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. mgr Paweł Dudek, proboszcz Parafii Kowalowa, rozpoczęła się o godz. 1100. W koncelebrze brali udział kapłani rodacy: Ks. dr Julian Kapłon, Ks. Kanonik Mieczysław Składanowski, Ks. mgr Stanisław Kita, oraz opiekun kaplicy ks. mgr Krzysztof Szkarłat. Na uroczystość przybyli także: ks. Kanonik Marian Myjak, ks. mgr Antoni Jurkowski, proboszcz Parafii Jodłowa Górna, ks. dr Zenon Tomasiak, proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Jodłowej oraz ks. mgr Grzegorz Kozioł, wikariusz jodłowski.

 W uroczystości odpustowej wzięli udział mieszkańcy Dębowej, Jodłowej, Wisowej oraz okolicznych miejscowości. Gościliśmy również Wójta Gminy Jodłowa Pana mgr Roberta Muchę.
Mieszkańcy Wisowej jak zawsze aktywnie włączyli się w liturgię czytając słowo Boże (Katarzyna Bułat, Barbara Kos) oraz wykonując pieśni ku czci Miłosierdzia Bożego (DSM pod przewodnictwem Pani Barbary Kita).
W homilii kaznodzieja, ks. Paweł ukazał w czym objawia się konkretnie Miłosierdzie Boże oraz zachęcił nas, byśmy umieli tę tajemnicę Bożej obecności przyjąć i zrealizować.
Jak zwykle w modlitwach pamiętaliśmy o zmarłych, w tym o śp. Ks. Janie Mleczko, budowniczym kaplicy na Wisowej.
Msza św. zakończyła się wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjnie, oddaliśmy hołd Jezusowi poprzez uroczystą procesję wokół kaplicy.
Na koniec oddaliśmy hołd Apostołom Miłosierdzia Bożego całując relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na odpustową uroczystość i tym, którzy wzięli w niej czynny udział. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców części wschodniej Wisowej.
Niech Jezus Miłosierny wszystkim błogosławi! Zobacz galerię.