Hosanna Synowi Bożemu...

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest ona litur­gicznym wspomnieniem wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół składa hołd Chrystusowi Królowi wjeżdżającemu do swego miasta. W czasie poświęcania palm i procesji z palmami rozbrzmiewa radosne Hosanna:
1.Wjeżdża Król nasz, Jezus cichy, do Jerozolimy,
hołd Mu składa lud pobożny, Jego lud rodzimy.
Ref.: Hosanna, hosanna Synowi Bożemu
Hosanna, hosanna, cześć Zbawcy naszemu!
2. Dziatki róże, palmy, ziele sypią Mu pod nogi,
wdzięczne Matki płaszcze ścielą, jedzie Chrystus drogi.
3. Wokół słychać okrzyk gromki: Niechaj Chrystus żyje!
Tną hebrajskie pacholęta palmy i lilije.
4. Brzmi: Hosanna, witaj Zbawco, wnijdź błogosławiony;
w imię Pańskie wchodzisz do nas – brzmi na wszystkie strony.
5.Bądźże tedy pozdrowiony, Boże nasz i Panie,
przyjmij od nas modły, hołdy, pobożne śpiewanie.

Charakterystycznym obrzędem tego dnia w naszej parafii była procesja z palmami. Przeżywamy ją w

czasie głównej Mszy św. w kościele parafialnym i w kaplicach dojazdowych. Udział w procesji z palmami jest znakiem gotowości do pójścia za Chrystusem aż na Golgotę.
Po Mszy świętej odbył się konkurs palm.
W Jodłowej: w kategorii "najwyższa palma" 1. miejsce Roksana Czachara, 2. miejsce dzieci i wychowawcy z Przedszkola "Zakątek Malucha". 3 miejsce Wiktoria Bara. W kategorii "najdłuższa" palma wyróżnienie dla DSM z Jodłowej. Zobacz galerię z Jodłowej

W Dębowej: 1. miejsce Julita Studniarz, 2. miejsce DSM Dębowa i Szymon Świędrych, 3. miejsce Paulina Podraza i Magdalena Chudy. Zobacz galerię z Dębowej.
W Wisowej: 1. miejsce Katarzyna Bułat, 2. miejsce Barbara Kos, 3. miejsce Aneta Marcisz. Zobacz galerię z Wisowej