Misterium Drogi krzyżowej

16 marca wyruszymy po raz trzeci na szlaki Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), by w milczeniu i samotności spotkać się z Bogiem. Udział w EDK polega na pokonaniu w nocy wybranej trasy (o długości min. 40 km), modlitwie przy stacjach Drogi Krzyżowej, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Podczas niej obowiązuje Reguła Milczenia, która pomaga w głębszym przeżyciu Misterium Drogi Krzyżowej.
EDK po raz pierwszy odbyła się w Krakowie, w 2009 roku. W zeszłym roku wzięło udział około 60 000 osób w 252 miejscach na świecie. W naszej mieleckiej edycji wzięło udział ponad 800 osób, a celem wędrówki było 14 pobliskich sanktuariów, do których szliśmy 14 trasami.
Rejon Mielec zorganizowany jest przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu i obejmuje dekanat Mielec-Północ, Mielec-Południe, Radomyśl Wielki i Baranów Sandomierski (diecezja sandomierska). Pragnieniem naszego serca jest,aby Ksiądz pomógł nam współtworzyć to dzieło, które zapoczątkował ksiądz Jacek „Wiosna" Stryczek znany także z akcji „Szlachetna paczka".
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowania do tego wydarzenia. Więcej o idei na stronie internetowej: www.edk.org.pl. Koordynator Sztabu EDK - Rejon Mielec: Tomasz Maksoń 605 737 500