50-lat w służbie Bogu i ludziom

W czwartek 8. lutego 2018 r. o godz. 17-ej została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszego Pana Stanisława Janigi z okazji złotego jubileuszu pełnienia posługi organisty.
Liturgii przewodniczył dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. prałat dr Grzegorz Piekarz, byli pozostali kapłani: ks. Franciszek Cieśla, proboszcz z Mikołajowic, ks. Antoni Jurkowski, proboszcz z Jodłowej Górnej wraz z emerytowanym proboszczem ks. Marianem Myjakiem, księża rodacy: Ks. Mieczysław Składanowski, ks. Julian Kapłon, ks. Stanisław Kumiega, proboszcz w Słopnic Górnych, ks. Stanisław Kita, proboszcz ze Starych Żukowic, ks. Piotr Zawiślak, wikariusz z Nowego Sącza św. Rocha. Z miejscowymi księżmi razem było jedenastu koncelebransów.
Pan Stanisław Janiga, nasz organista - jubilat uczestniczył we Mszy św. w swojej intencji będąc w ławce obok rodziny. Na chórze grali jego koledzy - organiści, którzy przybyli na tą wyjątkową uroczystość.

Przybyło wielu zaproszonych gości oraz cała rodzina. Ministranci, lektorzy oraz dziewczynki z DSM, orkiestra dęta OSP z Jodłowej, utworzyła pełną asystę przy ołtarzu, kazanie ks. prałata Piekarza było o roli organisty w zgromadzeniu liturgicznym w świetle dokumentów Soboru Watykańskiego II.

Na końcu liturgii został wręczony panu organiście order "Dei Regno Servire" w uznaniu zasług w dziele budowania Królestwa Bożego w Diecezji Tarnowskiej oraz za świadectwo chrześcijańskiego życia i apostolskiego zaangażowania.
Do życzeń dołączyła się rodzina, Rada Duszpasterska i Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha. A, że to był tłusty czwartek, biesiadowanie przeniosło się do stali im. Medardów ze Wschodu w podziemiach kościoła sanktuaryjnego i trwało do kolejnej Mszy św. Zobacz galerię fotografował Jakub Rybka.