Poznajcie to słowo i wprowadzajcie je w czyn.

W drugą niedzielę adwentu Ks. Bp Leszek Leszkiewicz dopuścił do posługi lektora 96. kandydatów z dekanatu Pilzno, udzielając im błogosławieństwa. W homilii powiedział o wielkiej godności, jaką jest czytanie Słowa Bożego: "Nie jesteście już teraz byle kim, ale jesteście tymi, którzy zostali imiennie wezwani. Nie czytacie już byle czego, ale czytacie Słowo Boże."
"Wszechmogący i miłosierny Boże, który w historii zbawienia wielokrotnie objawiłeś się człowiekowi, a gdy nastała pełnia czasów posłałeś swojego Syna, aby objawił wszystkim ludziom tajemnicę Twojej miłości. Prosimy Cię, pobłogosław tych, których dopuszczasz do pełnienia posługi lektorów. Spraw, aby oni przez czytanie i rozważanie Twojego słowa, byli przez nie kształtowani i wiernie przekazywali je swoim siostrom i braciom. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen. (Fragment liturgii).

Uroczystość odbyła się w Parafii Przeczyca. Tam nowymi lektorami z naszej Parafii zostali:
z Jodłowej:
1. Bartosz Zawiślak
2. Adam Czarnawski
3. Grzegorz Batko
4. Szymon Koznecki
5. Kacper Błoński
6. Sylwester Kita
7. Jakub Stanula - Kaczka
8. Patryk Mikrut

z Dębowej:
9. Michał Kaczka
10. Krystian Kawalec
11. Paweł Studniarz
12. Stanisław Bartyzel

z Wisowej:
13. Jan Kos
14. Mateusz Łącki
15. Dominik Górka

Nowym lektorom gratulujemy i życzymy dużej gorliwości w służbie Panu Bogu! Galeria fot. Jakub Rybka.