„Posłani w imię Jezusa Chrystusa”

Drugi dzień odpustu w Jodłowej to posłanie kolędników misyjnych. O godz. 11-ej w świątyni gromadzą się grupy kolędnicze, które będą po domach naszej parafii głosić Chrystusa. Uroczystego posłania w obecnym roku dokonał ks. dr Krzysztof Czermak, dyrektor wydziału misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Hasło tegorocznej kolędy misyjnej to „Posłani w imię Jezusa Chrystusa”
W naszej parafii działa 12 grup misyjnych. Przygotowane zostały przez pięciu świeckich animatorów misyjnych. Odwiedzają z kolęda misyjną domy w Jodłowej Wisowej i Dębowej.
Pamiątki kolędnicze, które kolędnicy misyjni zostawiają w naszych domach wyrażają modlitwę i prośbę o Boże błogosławieństwo dla domowników. Przyjmując kolędników misyjnych troszczymy się, by Dobra Nowina o Narodzeniu Jezusa Chrystusa dotarła do najdalszych zakątków świata. Składając im ofiarę pomagamy w realizacji projektów na 2016 r. - przeczytaj.              Zobacz galerię.

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”

Wielki odpust ku czci Dzieciątka Jezus w podkarpackim betlejem w Jodłowej rozpęczała uroczysta Pasterka sprawowana przez Pasterza Diecezji Tarnowskiej Ks. Bpa Andrzeja Jeża.
Cała parafia przez adwentowe czuwanie przygotowywała się na przyjście Zbawiciela. Przed Pasterką została odśpiewana Droga Betlejemska, następnie przy biciu zegara o północy śpiewem "Wśród nocnej ciszy zostało wniesione Dzieciątko Jezus do żłóbka w zbudowanej stajence betlejemskiej w jodłowskiej świątyni. Wtedy to kustosz sanktuarium przypomniał słowa anioła z Betlejem: "Oto zwiastuję wam radość wielką (...) dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie" (Łk 2, 10 n).

Czytaj więcej: „Dziś narodził się nam Zbawiciel”