Patron ładu moralnego

W naszej parafii obchodziliśmy odpust ku czci – św. Stanisława, biskupa i męczennika. Żył w XI wieku, czyli w czasach kształtowania się polskiej państwowości, jednak jego przykład jest ciągłe aktualny i w naszych czasach. Święty Stanisław jest przede wszystkim patronem ładu moralnego. W dzisiejszym bardzo zagubionym świecie prosiliśmy go o wstawiennictwo u Pana Boga, aby każdy z nas, nasze rodziny, całe społeczeństwo, naród był wierny Chrystusowi. Święty Stanisław jest też wzorem, jako dobry pasterz, który oddał życie za swoje owce. Modliliśmy się, więc do niego o liczne i święte powołania.
Podczas tej uroczystości przeżywaliśmy 60-lecie święceń kapłańskich ks. kan. Mieczysława Składanowskiego. Uroczystości przewodniczył Abp Damian Zimoń, kolega ks. Mieczysława, gdyż razem studiowali teologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. A ich wykładowcą był kard. Karol Wojtyła, św. Jan Paweł II.

 Przybyli mieszkańcy Łubnic i Ludwinowa gdzie ks. Mieczysław był 23 lata proboszczem. Ponad stu osobową delegację gości reprezentował Wójt Łubnic Eugeniusz Książek wraz z małżonką i Przewodniczący Rady Gminy Łubnice Piotr Hyłko. Przybyła również tamtejsza orkiestra dęta, która grała podczas uroczystości, a później w Rynku jodłowskim koncertowała.
Lokalny samorząd reprezentował wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha i Przewodniczący Rady Gminy Roman Warzecha. Przedstawicielami Rady Duszpasterskiej z Jodłowej byli: Danuta Kos i Stanisław Górka. Wspólnota z Dębowej miała swoich przedstawicieli w osobach Agnieszki Wal i Andrzeja Szpaka.
Byli licznie zebrani księża rodacy, oraz wierni z parafii i pielgrzymi. Zobacz galerię, fot. Jakub Rybka